Kompletní systém online žákovské knížky na 2. stupni

Kompletní systém online žákovské knížky na 2. stupni

Vážení rodiče,

na začátku školního roku 2023/2024 přechází druhý stupeň na kompletní systém online žákovské knížky. Nově už nebude nutné vést paralelně i papírovou žákovskou knížku, jelikož budou moci zákonní zástupci skrz portál omlouvat absenci žáků, podepisovat poznámky a známky z předmětů a elektronicky komunikovat s pedagogy (emailová komunikace je stále k dispozici). Nadále však platí doporučení používání pouze webové aplikace, mobilní aplikaci můžete používat pro přehled, ale vzhledem k tomu, že je velmi zastaralá, některé funkce nefungují nebo nejsou k dispozici, je nutné používat webovou aplikaci (https://portal.dmsoftware.cz).

Abyste se dostali do svého účtu na portálu DM Software, tak si účet musíte nejprve vytvořit pomocí PIN kódu, který vám škola zašle (zasílání proběhlo v průběhu tohoto školního roku přes email). Děti vám budou automaticky přiděleny k profilu. Ke konci tohoto školního roku bychom vás chtěli požádat, abyste na zkoušku absenci začali omlouvat převážně elektronicky, abychom případně předešli možným budoucím komplikacím. Návod naleznete zde v příloze včetně uživatelské příručky ve formátu pdf. Každý žák a zákonný zástupce tedy bude mít svůj vlastní přístup do aplikace.

Návod:

Uživatelská příručka:

Věříme, že se se systémem ještě více seznámíte a nebude problém aplikaci využívat. Pokud byste narazili na chybu, měli nějaký problém nebo dotazy, neváhejte kontaktovat podporu aplikace přímo od vývojáře DMSoftware nebo směřujte komunikaci na pana učitele Javůrka (javurek@skolajinocany.cz).

Mgr. Javůrek Jiří