Žáci 4. třídy ”navštívili” divadlo

Žáci 4. třídy ”navštívili” divadlo

Vážení,

rádi bychom se s vámi podělili o tematicky laděnou vyučovací hodinu s názvem DIVADLO.

Jelikož nemáme a asi dlouho nebudeme mít možnost zajít za kulturou, domluvili jsme se s dětmi za 4. třídy, že se v určitý den sejdeme na hodině čtení ve slavnostním oblečení a divadlo si připomeneme aspoň online.

Usedli jsme k obrazovce, zaktivovali kameru a nevěřícně na sebe hleděli, jak to každému slušelo. Děvčata měla načesané vlasy s třpytivými ozdůbkami a slušivé šaty, chlapci načesané ofiny a nažehlené košile. Paní učitelka si každého prohlédla divadelním kukátkem – jak děti hodnotily – dalekohledem a po chvíli představila jednotlivé role pomocí masek několika zvířátek. Masky byly přesvědčivé, proto hádanky nikoho nezaskočily. Povídali jsme si o tom, jak se máme v divadle chovat, jak to v divadle vypadá, co je jeviště, hlediště, opera, opereta, činohra, muzikál, pantomima, černé divadlo, balet. Co je tragédie, komedie, monolog, dialog. Hodina to byla velmi podařená, na závěr paní učitelka četla role a my žáci jsme hádali název pohádky.

A jak jsme charakterizovali divadlo?

– je to radostné místo pro herectví a zpěv

– mám překrásný pocit, když si sednu do pohodlného sedadla a znenadání začne hrát překrásná melodie

– když jsem v divadle, cítím se jako bych byla obklopena voňavými květinami

– v divadle se odehrávají různé příběhy, můžeme tam i čarovat

– divadlo je hra, představení pro diváky, vystupují zde herci nebo zpěváci, vše se odehrává naživo

– naše nejznámější divadlo je Národní divadlo, má zlatou střechu, je v Praze

– v divadle se hraje činohra, opera, muzikál, opereta

– herci používají masky, kostýmy, hraje orchestr, důležité jsou rekvizity

– lidé obdivují děj

Žáci 4. třídy

Poděkování: Děkuji rodičům za zaslané fotografie do tohoto příspěvku – Iva Šreplová