ŠVP Svor – pátek

ŠVP Svor – pátek

Včerejší odpoledne jsme trávili v táboře a měli se moc dobře, větší si vyzkoušeli aquazorbing a lezeckou stěnu. Dnes ráno jsme se vypravili vláčkem do Nového Boru, navštívili korálkárnu, byla to super zastávka, všichni byli nadšení. Vydali jsme se procházkou dál na skalní hrad Sloup. Na dně studny tu mají vodníka, na kterého se házejí mince. V podhradí jsme ochutnali výbornou borůvkovou a jogurtovou zmrzlinu… Při zpáteční cestě jsme navštívili sklářský ateliér pana Wünsche, který nám ukázal různé techniky výroby skla. Naproti ve Sklářském muzeu jsme se podívali na fantasticky barevné a zdobené skleněné výrobky. Děti se rozprchly po městečku a doplnily zásoby. Zpět jsme jeli se stočlennou skupinou dětí, ale vlak nás všechny bez problémů pobral. Od začátku týdne jsme se báli, že na tomto výletě totálně zmokneme, protože hlásili bouřky, ale byli jsme jen totálně zpocení. Máme radost, že se výlet vydařil a každý si přišel na své. Jsme pyšné na děti, jak cestu zvládly, máme v nohou asi 16 kilometrů…