Soutěž plná podzimní inspirace

Soutěž plná podzimní inspirace

Zdravíme všechny žáky naší školy.
Rozhodli jsme se pro vás přichystat trochu zábavy pro podzimní pošmourné dny. Zde najdete inspiraci, tvoření, soutěže a zábavu, abychom si společně zpříjemnili tento čas.
Soutěže a aktivity budeme rozdělovat do tří kategorií. 1.-2. třída, 3.-5. třída a 6.-8. třída. Účast je dobrovolná.
Začínáme první zábavnou soutěží společnou pro všechny kategorie. A ta je: zaslat fotku strašidelného kostýmu.
Druhá soutěž už je rozdělena do kategorií a to tak, že : 1.-2. třída – vyrobit nebo nakreslit podzimní strašidýlko. 3.-5. třída – nakreslit strašidelný příběh. 6.-8. třída nakreslit ” dušičkový” komiks.
Vaše fotky a výtvory zasílejte do neděle 1. 11. 2020 na náš společný e-mail. Vyhodnocení soutěže proběhne 2. 11. 2020.

Velmi se těšíme na všechny výrobky a doufáme, že se hodně z vás zapojí.

Email: asistenti.jinocany@seznam.cz

Inspirace k podzimnímu tvoření:


Pohádková strašidýlka: Na výrobu pohádkových strašidýlek budete potřebovat: trubičky od toaletního papíru, barevné papíry, čtvrtku, párátka, vlnu, obvaz, lepidlo, izolepu, fixy.
Postup: Na trubičky nalepíme dle vybraného motivu barevný papír, fixou namalujeme obličej. V případě upíra přilepíme na hlavu vlasy a plášť z papíru. U čarodějnice vytvoříme ze čtvrtky klobouk, který taktéž přilepíme na hlavu. Z párátek a vlny vytvoříme koště, které připevníme čarodějnici k boku izolepou. Mumii vytvoříme připevněním obvazu lepidlem k trubičce a následným namalováním obličeje.


Kouzelná hůlka: Na výrobu kouzelné hůlky budete potřebovat: klacek, alobal, lepidlo, třpytky nebo kamínky na ozdobu, mašli.
Postup: klacek obalíme celý alobalem a pořádně uhladíme. Na alobal uvážeme mašličku, vezmeme lepidlo a dle fantazie dozdobíme třpytkami, kamínky, popř. čímkoliv co najdete doma.


Čarodějnice: Na výrobu této čarodějnice potřebujete: kus špalku dřeva, kůru, nalepovací oči, lak na nehty, fixu, vlnu, černé chlupaté drátky, čtvrtku, barevný papír, izolepu, lepidlo (ideálně chemopren, herkules).
Postup: Na špalek nalepíte lepidlem oči, nos a ústa z kousků kury, ústa nalakujete červeným lakem na nehty a černou fixou vytvoříte bradavice na tvářích. Dále lepidlem přilepíte vlasy z vlny a hada (drátek smotaný do tvaru hada s přilepenýma očima). Ze čtvrtky si vyrobíte kornout, který polepíte černým papírem. Nasadíte čarodějnici na hlavu a máte hotovo.


Podzimní věnec: Na výrobu věnce potřebujete: korpus ve tvaru kruhu (z proutí, polystyrenu, slamy), tavnou pistoli, přírodní materiály (šišky, listy, šípky, bodláky, kaštany, žaludy, bukvice),umělé okrasné dýně atd.
Postup: na korpus pomocí tavné pistole postupně lepíme jednotlivé kusy přírodnin, popř. zapichujeme tak, aby se vám věnec líbil


Svícny: Na výrobu potřebujete: špalek, oboustrannou lepící pásku, čajové svíčky, přírodní materiály (chvojí, listy, šišky, žaludy, bobule, umělé dýně, kůru atd.)
Postup: Na špalek upevníte lepící pásku, přilepíte čajové svíčky a pak už jen lepíte ostatní věci dle své fantazie.