Rozsviťme Českou republiku- výtvarná soutěž

Osvětová kampaň Rozsviťme ČR si klade za cíl podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou a zlepšit jejich možnosti a dostupnost léčby a rehabilitační péče.

Symbolem projektu je slunečnice. Její jadérka představují jednotlivé pacienty, okvětní lístky slunečnice zase aktivity NF IMPULS a pacientských organizací. Stonek symbolizuje zdravou populaci, o níž se potřebují lidí s „ereskou“ opřít a listy na stoncích znázorňují podané pomocné ruce rodiny či přátel. Každé ráno navíc slunečnice otáčí hlavu za sluncem a jde vstříc nové naději – tak, jako pacienti s vážnou diagnózou.

Slunečnice jsme letos kreslili už potřetí. Děti z prvního i druhého stupně vytvoří každý rok desítky krásných obrázků. Ty nejpovedenější z nich pak putují do soutěže nadačního fondu. Na pořadí vítězných obrázků se můžete podílet vy všichni. Soutěž probíhá na stránkách NF IMPULS, kde můžete dát svůj hlas všem obrázkům, které se vám líbí. Hlasovat můžete zde: Hlasujte v soutěži Rozsviťme ČR 2021 (nfimpuls.cz)

Kromě vítězů internetového hlasování vybírá nejlepší obrázky každoročně také odborná porota složená z výtvarníků. V této kategorii se žáci naší školy umístili již tři roky za sebou a za svoji práci dostali diplom i pěkné ceny.

V rámci soutěže připravil NF IMPULS besedy, povídání, hry, kdy se děti seznámí s příznaky RS, projevy a úskalím individuality projevů, dozvědí se informace, které mohou znamenat zásadní význam pro život jejich či jejich blízkých. Pomůže jim pochopit svět lidí, jejichž život ovlivňuje nevyléčitelná nemoc, mění životní hodnoty, postoje i další směřování.

Poslaná díla potěší a zahřejí u srdce. Vyloudí úsměv na rtech a skutečně potěší. Pokud Vás některý z obrázků zaujme, hlasujte a zase potěšte malého či většího autora. Děkujeme dětem za krásné obrázky i všem, kdo pro ně hlasují!