Příspěvek ředitelky školy

Příspěvek ředitelky školy

Vážení,

dnes jsou to téměř čtyři týdny, kdy se z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR musely uzavřít školy.Většina jich tedy zeje prázdnotou, školní rok ale pokračuje. Musí se ale přemýšlet, jak modifikovat látku, aby se žákům do hlav přece jen aspoň částečně dostala. Právě v této době se ukazuje, nakolik jsme my kantoři, ale i rodiče a konečně i žáci samotní pevní v počítačových kramflecích, nakolik se v nové situaci orientujeme. Musím podotknout, že jsme se oproti prvním týdnům posunuli o velký kus vpřed. Zadáváme žákům úkoly emailem, přes web naší školy, zasíláme odkazy na výukové materiály, komunikujeme telefonicky, každý týden přijdeme s nějakou novinkou. U některých dochází k přímému propojení a ke komunikaci učitel – žák. Většinou však převládá časově náročný způsob výuky, zejména pro vyučující, kdy žák zasílá splněné materiály zpět učiteli ke kontrole.

V současné situaci je pro vzdělávání na dálku důležité, aby se alespoň v základní míře zapojila rodina, obzvláště u mladších žáků. My jako škola poskytujeme žákům co nejúčinnější podporu a zpětnou vazbu a vám rodičům za pomoc při vzdělávání vašich dětí moc děkujeme.

A co vy děti, žáci, rodiče?  Naučili jste se, v této nelehké době, něco nového? Začali jste šít roušky pro lidi ze svého okolí? Zkusili jste uvařit něco nového a dobrého? Jak jste přistoupili k volnému času strávenému doma?

Napište nám. Podělte se s námi. Jak proběhly vaše čtyři týdny? Pošlete např. nějaké veselé foto. Myslím, že vaše inspirace by mohla být přínosná i pro jiné. Předem děkujeme!

Tak třeba já. Pro mě šicí stroj není moc velkým kamarádem, a přesto jsem začala šít roušky.

Zůstaňte hlavně v pohodě a buďte zdraví. Noste roušky, chraňte sebe, chraňte své okolí. Myslím, že to nebude trvat dlouho a bude zase lépe. I my se už těšíme, že se opět všichni sejdeme a vrátíme se do zaběhlých činností . Nezapomeňte, že v této situaci pomůže přátelský zájem a nebojte se zeptat druhých – nepotřebujete něco?

A na závěr přikládám recept na sladkou buchtu, kterou si můžete upéci. Tak mi dovolte, abych se o recept s vámi podělila.

Čokoládovo – banánový koláč

  • 2 rozmačkané banány
  • 400 g jogurtu (ponechte si kelímek na další přísady)
  • 1 kelímek polohr. mouky
  • 1/2 kelímku cukru krupice
  • 1/2 kelímku oleje
  • 2 celá vejce
  • 1 prášek do pečiva
  • trochu kakaa a čokolády na vaření

Postup

Vše smícháme. Do druhé poloviny přidáme kakao. Na plech vyložený pečícím papírem nalijeme světlé těsto, na ně dáme tmavé těsto a navrch nalámeme kousky čokolády na vaření. Pečeme cca 35 min na 180 °C. Dobrou chuť!

Ještě jednou vás moc zdravím a zároveň se těším na brzké shledání.

Iva Šreplová