Nahlédnutí do chemické laboratoře

Nahlédnutí do chemické laboratoře

Ve škole jsme v uplynulých týdnech oživili novou tradici NAHLÉDNUTÍ DO CHEMICKÉ LABORATOŘE. Jedná se o aktivitu pro žáky čtvrtého, pátého a šestého ročníku. Tuto tradici hostí nově vybavená učebna chemie a fyziky, která dosud pro mladší žáky představovala zapovězenou 13. komnatu. Po návratu z jarních prázdnin byla jejich zvědavost konečně vyslyšena a mohli si užít pocit mladých vědců. V bílých pláštích se pustili do zkoumání tajů chemické reakce mezi jedlou sodou a octem. Postupovali podle návodu, který měli k dispozici. Sami si odměřili potřebný objem octa a navážili potřebné množství sody. Hlavním aktérem mezi pomůckami byl nafukovací balonek. Ten bylo potřeba naplnit jedlou sodou a opatrně nasadit na plastovou lahev s octem. Uhodnete, co se dělo dál? Jestli máte pochybnosti, navštivte nás na DNI OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v úterý 29.3. 2022 a můžete si to také vyzkoušet. Ale zpátky k mladým vědcům, většina z nich svou rozvahou a pečlivostí při provádění psaných instrukcí došla k radostnému výsledku. Někteří při tom čelili úskalím spojeným s procesem vážení, ukvapeností nebo nepozornou četbou. A k tomu přece školní pokus slouží, poznat nejen zkoumané látky, ale také postupy zkoumání a vlastně i sám sebe.