Matematická soutěž pro 5. ročník

Matematická soutěž pro 5. ročník

V listopadu loňského roku se uskutečnil první ročník Matematické soutěže pro 5. ročník. Nakonec se zúčastnily jen 3 základní školy – v Rudné u Prahy, Jinočanech a Tachlovicích. Úlohy byly zaměřené na logické a zvídavé uvažování. Celkem se soutěže zúčastnilo 53 žáků a všichni předvedli vynikající výkon. Žáci řešili 15 úloh v průběhu 60 minut  a úspěšným řešitelem se stal každý, kdo získal alespoň 9 bodů.

V soutěži škol vyhrála Základní škola v Rudné s nejvyšším počtem úspěšných řešitelů na celkový počet zúčastněných v dané škole. Na druhém místě se pak umístila Základní škola v Jinočanech a bronzovou medaili přebírají v Tachlovicích.

 

V soutěži jednotlivců se nejlépe umístil žák z jinočanské školy s obdivuhodnými 12 body. Gratulujeme! V těsném závěsu následují žáci z Jinočany a Rudné. Nezapomeňme také na Základní školu v Tachlovicích, ze které se mezi úspěšné řešitele probojoval jeden žák.

Všem zúčastněným žákům gratulujeme a přejeme, aby v započaté píli vytrvali i v dalších letech.