Informace k Zápisu do 1. třídy

Informace k Zápisu do 1. třídy

Vážení rodiče,

blíží se termín zápisů do 1. třídy. Tyto zápisy musí proběhnout ve všech školách v průběhu měsíce dubna (1. – 30. 4. 2021).

Pokud bude zápis do 1. třídy probíhat tradiční – prezenční formou, termín zápisu je stanoven na čtvrtek 22. dubna 2021.

Pokud by to nebylo možné, budeme organizovat zápis pouze online tak, jak tomu bylo v loňském roce. Prosím, sledujte naše webové stránky, kde bude vše zveřejněno hned, jak tyto informace od MŠMT obdržíme.

Každý rok jsme organizovali pro naše budoucí žáky a jejich rodiče Den otevřených dveří. Už nyní je zřejmé, že to letos nebude možné. Pokud máte zájem se do naší školy podívat, neváhejte využít virtuální prohlídku naší školy.

Několik informací k zápisu:

  • V letošním roce bude možné rezervovat si přesný čas zápisu.
  • Pokud žádáte o odklad povinné školní docházky, budete ke své žádosti potřebovat: Doporučující vyjádření příslušného pedagogického zařízení, kam spadá naše škola – PPP Králův Dvůr, Plzeňská 90, 267 01 Králův Dvůr, tel: 311 637 119, můžete si ale zvolit i jinou ped. psychologickou poradnu.
  • Doporučující vyjádření odborného lékaře (pediatra) nebo klinického psychologa.

Obě potvrzení je lepší míti v době zápisu vyřízená, v poradnách jsou ale delší doby k objednání, proto se, prosím, zkontaktujte s odborníky včas.

Máte- li nějaké nejasnosti nebo potřebujete- li poradit, obraťte se, prosím, na mě.

Iva Šreplová, řed. školy