Hezké prázdniny!

Hezké prázdniny!

Naši milí žáci,

příští týden začínají prázdniny, tentokrát trochu delší. Ministr školství vyhlásil na pondělí a úterý volné dny, ve středu je svátek a ve čtvrtek a v pátek podzimní prázdniny. Kdykoliv jindy by to byla dobrá zpráva, v dnešní době nouzového stavu, asi moc možností někam vyjet, nebude. Nicméně i tak je to volno.

Volno pro děti, ale ne pro rodiče. Proto bychom, vás žáky, chtěli o něco poprosit. Pokud budete doma a vaši rodiče také, zkuste jim doma pomáhat, bude-li to ve vašich možnostech. My víme, že ne vždy to jde, zvláště u menších dětí, ale ty větší by to zvládnout mohly.

Rodiče jsou už unavení, když musí ke své práci částečně suplovat učitele, dohlížet na domácí úkoly, doma vařit víc, než jindy.

I my učitelé máme rodiny, většina z nás má děti školou povinné, a tak ten kolotoč velmi dobře známe taky.

Využijte prázdniny trochu jinak, zkuste i něco, do čeho se vám nechce a co považujete za samozřejmost, že to ”někdo” udělá. Ten ”někdo” budete chvíli Vy. Vyhraďte si každý den nějaký čas na úkoly, které jste dostali, na vaše blízké, na pomoc doma a pak i na vaši zábavu. Uděláte s tím zcela jistě velkou radost.

Po prázdninách se na vás budeme těšit. Nejspíše online, ale i tak jsme rádi, že vás můžeme učit aspoň takto.

Přejeme hodně zdraví všem,

Vaši učitelé.