Halloween

Halloween

Blíží se Halloween a proto jsme si pro všechny milovníky strašidelných věcí a zábavy připravily další porci nápadů. Naleznete zde tipy na to, jak si vyrobit lampion, připravit si strašidelnou hostinu a udělat si výzdobu. Těšíme se na vaše fotky, jak se vám tvoření povedlo.
Asistentky ZŠ Jinočany (asistenti.jinocany@seznam.cz)


Lampion: Na výrobu lampionu potřebujete: zavařovací sklenici, čtvrtky, barevný papír, fixy, provázek, obvaz, čajovou svíčku, lepidlo, oboustrannou lepící pásku a izolepu.
Postup: ze čtvrtek a barevného papíru si vyrobte různé ozdoby (dýně, netopýři, listy, pavouci, pavučiny, žaludy…). Na sklenici přilepíte pomocí lepící pásky barevný papír/obvaz dle vašeho výběru. Na něj za pomoci oboustranné lepící pásky připevníte ozdoby. Uvážete provázek. Vložíte čajovou svíčku a máte hotovo.


Halloweenské prstíky: Na výrobu potrebujete: 250 gr hladké mouky, 125 gr másla, 2 žloutky, 50 gr moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 20 gr mandlí, trošku červeného džemu.
Postup: z mouky, másla, cukru a vajec vypracujeme těsto, které dáme na několik hodin odležet do lednice (ideálně přes noc). Poté modelujeme válečky ve tvaru prstů, na které na jednom konci vmáčkneme mandličku (nehet). Tupou stranou nože naznačíme několik čárek v půlce válečků. Pečeme v troubě na 190° cca 10 – 15 minut.


Halloweenská hostina začíná: Na slané chuťovky potřebujete: listové těsto, hladkou mouku, vejce, koření dle libosti (sůl, kmín, bylinky, grilovací koření).
Postup: listové těsto rozválíme, pomocí formiček nebo šablon vykrájíme požadované tvary, potřeme rozšlehaným vejcem a posypeme kořením. Pečeme v předehřáté horkovzdušné troubě na 180°. Dobrou chuť