Exkurze do výrobního podniku ECOM, spol. s r.o.

Exkurze do výrobního podniku ECOM, spol. s r.o.

V pondělí devátého ledna navštívili chlapci z devátého ročníku naší školy výrobní podnik ECOM, spol. s r.o. v nedalekých Chrášťanech. Tento podnik dodává své výrobky po celém světě, včetně Spojených států amerických, Egypta a Japonska.

Po celou dobu se nám věnoval pan ředitel. V první části byli žáci seznámeni s činností tohoto podniku – výrobou přístrojů pro kapalinovou chromatografii. Zajímavé a obdivuhodné je, že si vše spravují sami – od návrhu desek plošných spojů, obrábění materiálu na CNC strojích a jejich programování až po výstupní kontrolu jednotlivých výrobků. Ověřuje se zde například tvar výrobku, k čemuž využívají významný piezoelektrický jev.      

V průběhu celé exkurze se žáci mohli seznámit s řadou profesí, které v této firmě jsou zastoupeny. Pracovník v takové firmě musí být pečlivý, dbalý na přesnost a kvalitu a musí být schopný vést konverzaci v anglickém jazyce včetně psaného projevu.