Anglie – pokyny k odjezdu

Anglie – pokyny k odjezdu

1/ Odjezd:
Pondělí 30.5.2022 cca ve 13:00 od budovy ZŠ Jinočany je plánovaný odjezd, sraz 12:30. Autobus bude připraven 15 minut před odjezdem.

2/ Doprava:
Dopravu zajišťuje AD Tomáš Višňák. Autobus Setra S 517 HD – 57
Pro cestu přes kanál La Manche využijeme Eurotunel dne 31.5.2022- Calais-Folkestone 4:19 hod ráno
(Londýn- čas se posouvá o hodinu zpět) 2.6.2022 Folkestone- Calais 22:50 hod večer

3/ Pasy:
Každý účastník musí mít s sebou platný cestovní doklad ( pas) splňující podmínky cestování do Velké Británie.
Pasy budu vybírat při vstupu do autobusu- pro urychlení kontroly na hranicích s Británií a zamezení ztráty. Přesto doporučuji udělat kopii pasu a uložit ji na místo v zavazadle, aby se dalo využít v případě ztráty či odcizení.

4/ Upozornění:
POZOR- Velká Británie zakazuje dovážet na své území nože!!! podrobnosti na www.mzv.cz
Zřídit roaming- zeptejte se u svého operátora, včera mi bylo řečeno, že spadá VB do 1.pásma tzn. nemělo by docházet k navýšení ceny za sms a volání. Zatím to mám potvrzené u T-mobile, Vodaf. v pondělí zjistím O2. nicméně děti naučte vypínat na telefonech data. v ubytování budou mít přístup k wi-fi.

5/ Podmínky cestování coronavirus:
Všechny podmínky pro cestování jsou uvedeny na stránkách Ministerstva zahraničních věcí. Jsou průběžně upravovány a tyto byly sepsány dne 4.5.2022

Velká Británie
– není potřeba žádný Covid test před vstupem ani po vstupu na území Spojeného království
– není potřeba vyplňovat vstupní formulář ( passanger locator form)
– není potřeba žádná samoizolace po vstupu na území Spojeného království
TATO PRAVIDLA PLATÍ PRO OČKOVANÉ I NEOČKOVANÉ OSOBY

Francie (při případné kontrole) / Německo
Vstup na území Francie, osoby od 12 let tranzitující Francii musí předložit jednu z těchto možností:
– potvrzení o negativním PCR test platným max. 72 hod. nebo antigenním platným max. 48 hod.
– potvrzení o provedeném očkování
– potvrzením o prodělání infekce SARS-Cov-2

6/ Cesta:
Na cestu autobusem je vhodné mít po ruce malé příruční zavazadlo, kde bude mít dítě uloženy peníze, občerstvení na cestu, knížku, časopis, cestovní deník, psací potřeby, mobilní telefon a případně power banku, malá hygiena s malým ručníkem ( na omytí obličeje a rukou a ústní hygienu),oblečení na spaní a na první den v Londýně a bundu do případného deště nebo pláštěnku. Větší zavazadlo bude uloženo v zavazadlovém prostoru autobusu. Účastník zájezdu se k tomuto dostane až v Anglii. Proto důrazně doporučuji, aby všechny nezbytně nutné věci na cestu a první den pobytu v Londýně měly děti uloženy v zavazadle příručním. Na cestu do autobusu přibalte polštář a lehkou deku.

7/ Co do kufru:
Trička na tři dny, teplá a slabá mikina, spodní prádlo, hygiena a ručník, dlouhé a krátké kalhoty do města, ponožky, náhradní boty vhodné na náročnou chůzi po městě, přezuvky ( ačkoliv oni se nepřezouvají- co vím z vlastních zkušeností, ale třeba je covid naučil :)) adaptér do zásuvky, zavazadlo do zavazadlového prostoru je omezeno váhou 15kg. Prosím opravdu o jen ty nejpotřebnější věci) Jede nás plný autobus, tak ať se vejdeme.
Pokud budete chtít, můžete dětem přibalit i nějakou pozornost pro hostitelskou rodinu. Mělo by to být něco typického pro naši zemi.
(lázeňské oplatky, čokolády Orion, Pardubický perník, Plzeňské pivo v plechovce). Pokud by jste se rozhodli poslat alkohol, prosím předat před cestou dozoru.

8/ Měna:
Ve Velké Británii se platí librami, na vstupy budeme potřebovat 10 GBP. Další kapesné je v kompetenci rodičů. Platit se může i kartou.
Je potřeba přibalit pár drobných eur na toaletu na území Německa.
V autobuse bude vybavený bar ( teplé a studené nápoje), kde si děti mohou zakoupit občerstvení v českých korunách.

9/ Prostředí, program:
Během dne se o žáky bude starat pedagogický dozor ve spolupráci s průvodkyní. Ubytování je zajištěno v hostitelských rodinách po 2-4 lidech v okrajové části Londýna. Anglická rodina se účastníky převezme na určeném místě vždy v podvečer a ráno jej na totéž místo doprovodí. Zajistí žákům snídani, obědový balíček a teplou večeři. Mají přísné pokyny, co se týče péče o děti a nedovolí, aby se večer vzdalovaly z domu. Zdvořilé chování je pro ně samozřejmostí a očekávají jej i od svých hostů. Upozorňuji, že se jedná o klasické anglické rodiny, to znamená různé barvy pleti i vyznání. Strava bude jiná než jsme zvyklí( kombinace masa, zeleniny, těstovin) a jejich pokoje v domku bývají malé. Rodiny jsou předem vybírané anglickou agenturou. Já jako vedoucí zájezdu budu mít jmenný seznam rodin s adresou a tel.číslem, abych mohla děti navštívit v případě nějaké komplikace. V ubytování bude možnost wi-fi připojení.

30.5. odjezd z ČR, nocleh v autobuse bez stravy
31.5. celodenní pobyt v Londýně, nocleh hostitelská rodina, večeře
1.6. celodenní výlet- Arsenal, Madame T. a Legolend, obědový balíček, večeře
2.6. celodenní výlet , obědový balíček, návštěva supermarketu pro nakoupení jídla na cestu
3.6. příjezd v odpoledních hodinách do ČR, bez stravy ( snídaně po cestě ve Francii na občerstvovacích zastávkách)

10 / Pojištění:
pojištění bylo zařízeno dětem, které se přihlásily o storno zájezdu a lékařské výlohy. Ostatní si zařídí pojištění lékařských výloh na celou dobu zájezdu.

11/ Adaptér:
pro používaní našich spotřebičů v Anglii je třeba speciální typ adaptéru, který mění tamní zásuvky na vhodné pro naše zařízení.

12/ Instrukce:
Před vstupem do autobusu je mně odevzdat obálku nadepsanou jménem účastníka, kde bude pas, a kopie pasu, doklad o pojištění, podepsané prohlášení o bezinfekčnosti( dnes děti dostaly), kopie kartičky pojištěnce a případné léky s návodem k použití.

Hezký víkend přeji

V. Žáková